dom development

Architektura i sztuka

Osiedle Cybernetyki 17 jest nowoczesnym założeniem urbanistycznym z elegancką formą architektoniczną budynków i funkcjonalną przestrzenią, do stworzenia której zaprosiliśmy najlepszych projektantów.
Hermanowicz Rewski Architekci to renomowana i uznana na rynku pracownia architektoniczna, z którą współpracowaliśmy przy wielu naszych inwestycjach: Osiedle Wilno, Osiedle Saska, Grzybowska 4, Osiedle Klasyków czy Apartamenty Saska nad Jeziorem.
Oddając tak istotne zadanie w ręce najlepszych specjalistów mamy pewność, że oferujemy produkt najwyższej jakości, w których mieszkanie stanie się przyjemnością.

Instalacja artystyczna

Główną atrakcją placu powitalnego, zlokalizowanego przy ulicy Cybernetyki będzie niezwykła instalacja artystyczna zatytułowana „Soroban/Liczydło” – odniesienie do koncepcji współczesnej cybernetyki. Forma instalacji nawiązuje do tytułowego japońskiego liczydła, kodu ASCII oraz dziurek perforowanej taśmy - nośnika informacji w komputerach z czasów, kiedy powstawała ulica Cybernetyki. Twórcami kompozycji są uznani artyści i performerzy – Jan Mioduszewski „Fabryka Mebli” i Marta Paulat.

W swoim dziele twórcy pragną uzyskać efekt dziurkowania przestrzeni, używając świetlistych białych kul, jak i matowych czarnych. Przestrzenna forma będzie „perforować” przestrzeń placu i zwracać na siebie uwagę. Praca „Soroban/Liczydło” stanie się niezwykle charakterystycznym obiektem, czyniąc z placu przy Cybernetyki 17 najbardziej rozpoznawalne miejsce w okolicy. Instalacja stanowi rodzaj łącznika sztuk: konceptualnej, rzeźbiarskiej i architektonicznej oraz nowoczesnej technologii, a sztuka staje się istotnym elementem budowania tożsamości miasta - ożywia i organizuje na nowo miejską przestrzeń. Nad całością artystycznego założenia czuwa Dom Development SA wraz z Galerią Propaganda.

Przestrzeń dla wszystkich

Podążając za ideą otwartości i tendencjami współczesnej urbanistyki, stworzyliśmy ogólnodostępny plac powitalny z instalacją „Soroban/Liczydło” i iluminacją oryginalną grafiką posadzki oraz wygodnymi ławkami. Plac stanie się najbardziej rozpoznawalnym punktem w okolicy oraz przestrzenią do spotkań i odpoczynku w ciszy z książką. Całości dopełni nowoczesna, szklana elewacja budynku, który powstanie w kolejnym etapie.

Forma
i detal

Elewacje budynku utrzymane będą w jasnej kolorystyce z ciekawymi detalami w postaci orzechowych paneli HPL i elementów z blachy perforowanej. Płaszczyznę ścian rozrzeźbią loggie, tarasy i balkony. Dla mieszkańców na parterze przygotowaliśmy ogródki w cenie mieszkania.

form
 • Wewnętrzne dziedzińce
  z placem zabaw

  Wewnątrz, w zamkniętych częściach osiedla powstaną rekreacyjne dziedzińce o zróżnicowanej rzeźbie terenu i bogatej szacie roślinnej. W centralnej części zaplanowaliśmy efektowny plac zabaw z bezpieczną, kolorową nawierzchnią. Całości dopełnią elementy plastyczne, ciekawa grafika posadzek i formy małej architektury, takie jak: ławki, kosze, stojaki rowerowe czy nowoczesne oświetlenie.

 • Architektura
  zieleni

  Nasi architekci zieleni zaprojektowali geometryczne i zarazem dynamiczne formy roślin różnej wysokości, które będą zarówno izolować od miejskiego zgiełku, jak i cieszyć oko. Posadzone zostaną tam żywopłoty, krzewy i trawy ozdobne, pnącza, kolorowe kwiaty i rośliny cebulowe, a także drzewa: klon polny „Elsrijk” , klon tatarski „Hot Wings” i dąb szypułkowy „Fastigiata Koster”.

Wspólne wnętrza
 • W stylu cyber

  Części wspólne wewnątrz budynków – wejścia do budynków, klatki schodowe, halle, windy – zostaną wykonane z nowoczesnych, estetycznych, funkcjonalnych i trwałych materiałów. Jasna kolorystyka bieli i szarości oraz lustra podkreślą obszerność wnętrz. Dodatkowe elementy w postaci wzorów układów scalonych w ryflowanych laminatach oraz światła LED dodadzą całości „cyberfasonu”.

 • Wygoda i bezpieczeństwo

  W podziemnej części budynków znajdzie się garaż podziemny, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na jednoślady. Sprawne poruszanie się między podziemnymi parkingami i mieszkaniami zapewnią wygodne i eleganckie windy wykonane ze stali nierdzewnej, podświetlone listwami ledowymi. Bezpieczeństwo mieszkańcom Osiedla Cybernetyki 17 zapewni system monitoringu i ochrony.